Uplynulé kurzy‎ > ‎

Workshop afrického tance - Vrchlabí 23. 5. 2015

Přirozenost, krása, energie, relaxace a vnímání přírody a sebe sama – to všechno lze objevit v západoafrickém tanci. Pojďte si odpočinout od starostí všedního dne na taneční workshop doprovázený živými bubny. V západní Africe tančí jak muži, tak ženy, a proto je tanec vhodný pro obě pohlaví.

Taneční workshop doprovází na sólové djembe Jakub Severin, profesionální bubeník, který se perkusemi zabývá od roku 1998. Hrál v kapelách Dún an Doras, Pararingapatam, TiDiTaDe, a dalších. Aktivně se věnuje doprovodu kurzů a workshopů českých a západoafrických lektorů. Vyučuje hru na jembe a cajon.

Na basové bubny hraje při workshopu Tereza Havránková (Tichá), která se zabývá výukou hry na djembe pro děti a dospělé zejména v Libereckém kraji.

Lektorka Klára Kubátová se věnovala africkému tanci a rytmům v Gambii pod vedením členů skupiny Tamala. Absolvovala řadu workshopů afrických I českých lektorů v Česku. Spolupracuje s jabloneckou afrokapelou Tutabota, pro kterou vytváří taneční choreografie.

Tančit budeme tanec Djagbe pocházející z Guiney. Naučíme se zpívat tradiční písničku.


Workshop se uskuteční v sobotu 23.5. od 15:00 do 18:00 ve Vrchlabí v malém sále Kulturního domu Střelnice, Vančurova 378.

Cena workshopu je 300 Kč na místě nebo 250 Kč při platbě předem. Rezervaci a platbu lze provést prostřednictvím internetového portálu Kulturního domu Střelnice na adrese http://www.strelnicevrchlabi.cz/predplatne-2/rezervace/

Přihlašovat se můžete na khudova@gmail.com nebo na telefonním čísle 728 572 184.